Snydekoder fra A-Z



Gå Tillbage   Snyd.dk Forum - Snydekoder og Cheats til computerspil > Snydekoder > Jeg søger en snydekode

Jeg søger en snydekode Hvis du mangler en specifik snydekode, walkthrough eller tips til et spil, kan du spørge her.
Bemærk: Du SKAL angive hvilken spillekonsol du savner koder til.

koder til tom clancy splinter cell til ps2


Svar
 
Tråd værktøjer Forskellige visnings metoder
Gammel 22-04-09, 15:02   #1 (permalink)
Aktiv Bruger
 

Medlem siden d.: Apr 2009
Indlæg: 49
theniels789 har fået meget lidt i omdømme - er måske noob
Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18
Level up: 54% Level up: 54% Level up: 54%
Aktivitet: 0% Aktivitet: 0% Aktivitet: 0%
Standard koder til tom clancy splinter cell til ps2

jeg søger snydekoder til tom clancy splinter cell til ps2. så vis der nogn der gider at skrve nogle snydekoder
theniels789 er offline   Citer
Gammel 22-04-09, 18:14   #2 (permalink)
Game Freak!!
 
darkmagicDK's Avatar
 
2 Highscores
Vundne Tuneringer: 2

Medlem siden d.: Jun 2008
Sted: København
Indlæg: 533
darkmagicDK er en populær bruger
Points: 6,260, Level: 51 Points: 6,260, Level: 51 Points: 6,260, Level: 51
Level up: 55% Level up: 55% Level up: 55%
Aktivitet: 57% Aktivitet: 57% Aktivitet: 57%
Post

Desværre, har kigget på nogle forskellige sider, men kan ikke finde noget
__________________
I'm so much baaaack again!!!
darkmagicDK er offline   Citer
Skulderklap til darkmagicDK af:
theniels789 (01-07-09)
Gammel 22-04-09, 18:19   #3 (permalink)
Aktiv Bruger
 
nikorayu's Avatar
 
1 Highscore
Vundne Tuneringer: 2

Medlem siden d.: Mar 2009
Sted: i jylland.
Alder: 19
Indlæg: 88
nikorayu er en populær bruger
Points: 1,460, Level: 21 Points: 1,460, Level: 21 Points: 1,460, Level: 21
Level up: 60% Level up: 60% Level up: 60%
Aktivitet: 0% Aktivitet: 0% Aktivitet: 0%
Standard

Har også søgt lidt og jeg fandt nogle stykker.


Herunder er en liste over tastatur koder i spillet, sorteret efter gældende mission, så du ikke behøver at finde dem selv.

Mission 1 - Police Station

Keypad #1 - 091772
Keypad #2 - 5929

Mission 4 - CIA HQ

Keypad #1 - 7687
Keypad #2 - 110598
Keypad #3 - 2019
Keypad #4 - 110700
Keypad #5 - 0614

Mission 5 - Kalinatek

Keypad #1 - 97531
Keypad #2 - 33575
Keypad #3 - 1250

Mission 8 - Chinese Embassy, Part II

Keypad #1 - 1436
Keypad #2 - 9753
Keypad #3 - 1456
Keypad #4 - 1834
Keypad #5 - 7921

Mission 9 - Presidential Palace

Keypad #1 - 2126
Keypad #2 - 70021
Keypad #3 - 66768
nikorayu er offline   Citer
Skulderklap til nikorayu af:
theniels789 (01-07-09)
Gammel 02-05-09, 09:34   #4 (permalink)
Er ny på snyd.dk
 
God of War's Avatar
 

Medlem siden d.: Apr 2009
Indlæg: 6
God of War har fået meget lidt i omdømme - er måske noob
Points: 972, Level: 16 Points: 972, Level: 16 Points: 972, Level: 16
Level up: 72% Level up: 72% Level up: 72%
Aktivitet: 0% Aktivitet: 0% Aktivitet: 0%
Standard

Her er en Snydekodel at låse alle banerne op: Hold L1, L2, R1, R2, og tryk(mens du holder R1 L1 R2 L2 nede) [] [] [] [] [], O O O O O.
God of War er offline   Citer
Gammel 12-05-09, 17:44   #5 (permalink)
Senior Medlem
 
freddyz's Avatar
 

Medlem siden d.: Mar 2009
Sted: jorden
Indlæg: 110
freddyz ligger på 0 i omdømme
Points: 2,384, Level: 29 Points: 2,384, Level: 29 Points: 2,384, Level: 29
Level up: 56% Level up: 56% Level up: 56%
Aktivitet: 0% Aktivitet: 0% Aktivitet: 0%
Smile

her er hvad jeg har fundet

Beskrivelseu er Sam Fisher, NSA's mest elite black-ops agent. For at nå din mission du vil dræbe fra tæt rækkevidde, angreb med din bekæmpe kniv, skyder med prototypen Jord Warrior riffel og bruge radikale suppression teknikker som de omvendte hals pause. Også tage den kooperative multiplayer infiltration missioner, hvor teamwork er det ultimative våben.
> swap




KODER:

Alle Solo Tjenesterejser
På solo menu, hold L1 + L2 + R2 + R1 og tryk firkant (5X), derefter cirkel (5X).

Alle Coop Tjenesterejser
På Coop menuen hold L1 + L2 + R2 + R1, tryk derefter på kvadrat (5X) derefter cirkel (5X)


TRICKS:

Train Reparation Station (Co-op Mode)
Når du og din partner starte mission, gaa videre og rundt om hjørnet. Gå næsten hele vejen til ende, men se på din venstre side. Du vil se en elevator skaftet. Stå på kanten af akslen, og sørg for at du ikke falder i din død. Tryk på X, så du indlede rappel. Din partner har til at komme og stå foran dig, gå langsomt, så din partner ikke falde. Din partner skal fuldføre rappel. Din partner derefter rappels hans / hendes måde ned akslen. Når han / hun når bunden, kan han / hun har til at søge elevatoren pad, og klik på X. Han / hun vælger at gå op, og du derefter trin i elevatoren. Du gå til elevatoren pad og vælger at gå ned (af vejen, ved siden af elevatoren akslen er en "call elevator 'knappen. Det virker ikke (Nice prøv selv.). Nu er der to måder, som du kan gå. Du kan gå den første måde, eller den anden måde (obviously.). Den første måde er det første stop på vej ned. Det er det længere. Hvis du ønsker at gå den vej, så gå ud af elevator og følg tunnel. Vær forsigtig, når du kommer ud af elevatoren, da der er en mur mineaktioner på venstre væg. Hvis du ønsker at få muren minen, tilgang fra siden meget nøje. Hvis du går til hurtig, det vil blæse op. Anyway, tage et højresving, og hop op på bygningen ved nok. Så hop op på den første afsats, så springe videre til den anden afsats. vil der normalt være en vagt gå der. Du kan holde en lav profil ved at falde ned på ham, når han er under afsats, at du nu står på, eller du kan blive bemærket ved at skyde ham. Derefter skal du og din partner, gå rundt i toget, og gå fremad. Vær forsigtig, men, som nogle flere vagter, kan komme rundt om hjørnet. Som du følge tunnelen, foretage et højresving, så kan du enten springe fuldføre det sekundære formål / mission, eller fuldføre den. Hvis du ønsker at gøre det færdigt, skal du gå forbi døren, og rundt om hjørnet. Der kan være nogle afskærmninger. Dræb dem, og gå rundt eller gennem toget. Gå til computeren, og læse filer på den. Der, du har afsluttet din sekundære målsætning / mission. nu gå tilbage til døren med tastaturet . Brug tastaturet. Koden er 1810 (hvis du ikke kender, fordi du har besluttet at springe den sekundære målsætning / mission). Åbn døren, og gå i langsomt. Jeg sidder fast på denne side, da der er en laserstråle går på tværs af lokalet. Hvis du trykker på, at laserstrålen, så bomberne gå ud og du mislykkes missionen. Der er to måder at komme forbi denne. Way # 1: Roll under laserstrålen-På denne måde er meget farligt, fordi du nødt til at starte din roll på det rigtige tidspunkt, eller du ramt lysbundtets. jeg stadig forsøger at finde ud af det rigtige tidspunkt. Når jeg gør det, vil jeg forelægge det for hints sektion. Way # 2: desarmere bomben-gå til de væg til højre som du går ind i stuen. Tryk på X for at desarmere bomben. Hvad du skal gøre er at trække i den rigtige tråd og lagt i den rigtige kode. Jeg ved endnu ikke, wat wire til at trække eller hvad koden til sættes i. Det kan være på computeren, men jeg er ikke sikker.
freddyz er offline   Citer
Gammel 01-07-09, 22:26   #6 (permalink)
Aktiv Bruger
 

Medlem siden d.: Apr 2009
Indlæg: 49
theniels789 har fået meget lidt i omdømme - er måske noob
Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18
Level up: 54% Level up: 54% Level up: 54%
Aktivitet: 0% Aktivitet: 0% Aktivitet: 0%
Standard hallo

det ligsom "Tom Clancy: Splinter cell




Citer:
Originalt skrevet af freddyz Se Indlæg
her er hvad jeg har fundet

Beskrivelseu er Sam Fisher, NSA's mest elite black-ops agent. For at nå din mission du vil dræbe fra tæt rækkevidde, angreb med din bekæmpe kniv, skyder med prototypen Jord Warrior riffel og bruge radikale suppression teknikker som de omvendte hals pause. Også tage den kooperative multiplayer infiltration missioner, hvor teamwork er det ultimative våben.
> swap




KODER:

Alle Solo Tjenesterejser
På solo menu, hold L1 + L2 + R2 + R1 og tryk firkant (5X), derefter cirkel (5X).

Alle Coop Tjenesterejser
På Coop menuen hold L1 + L2 + R2 + R1, tryk derefter på kvadrat (5X) derefter cirkel (5X)


TRICKS:

Train Reparation Station (Co-op Mode)
Når du og din partner starte mission, gaa videre og rundt om hjørnet. Gå næsten hele vejen til ende, men se på din venstre side. Du vil se en elevator skaftet. Stå på kanten af akslen, og sørg for at du ikke falder i din død. Tryk på X, så du indlede rappel. Din partner har til at komme og stå foran dig, gå langsomt, så din partner ikke falde. Din partner skal fuldføre rappel. Din partner derefter rappels hans / hendes måde ned akslen. Når han / hun når bunden, kan han / hun har til at søge elevatoren pad, og klik på X. Han / hun vælger at gå op, og du derefter trin i elevatoren. Du gå til elevatoren pad og vælger at gå ned (af vejen, ved siden af elevatoren akslen er en "call elevator 'knappen. Det virker ikke (Nice prøv selv.). Nu er der to måder, som du kan gå. Du kan gå den første måde, eller den anden måde (obviously.). Den første måde er det første stop på vej ned. Det er det længere. Hvis du ønsker at gå den vej, så gå ud af elevator og følg tunnel. Vær forsigtig, når du kommer ud af elevatoren, da der er en mur mineaktioner på venstre væg. Hvis du ønsker at få muren minen, tilgang fra siden meget nøje. Hvis du går til hurtig, det vil blæse op. Anyway, tage et højresving, og hop op på bygningen ved nok. Så hop op på den første afsats, så springe videre til den anden afsats. vil der normalt være en vagt gå der. Du kan holde en lav profil ved at falde ned på ham, når han er under afsats, at du nu står på, eller du kan blive bemærket ved at skyde ham. Derefter skal du og din partner, gå rundt i toget, og gå fremad. Vær forsigtig, men, som nogle flere vagter, kan komme rundt om hjørnet. Som du følge tunnelen, foretage et højresving, så kan du enten springe fuldføre det sekundære formål / mission, eller fuldføre den. Hvis du ønsker at gøre det færdigt, skal du gå forbi døren, og rundt om hjørnet. Der kan være nogle afskærmninger. Dræb dem, og gå rundt eller gennem toget. Gå til computeren, og læse filer på den. Der, du har afsluttet din sekundære målsætning / mission. nu gå tilbage til døren med tastaturet . Brug tastaturet. Koden er 1810 (hvis du ikke kender, fordi du har besluttet at springe den sekundære målsætning / mission). Åbn døren, og gå i langsomt. Jeg sidder fast på denne side, da der er en laserstråle går på tværs af lokalet. Hvis du trykker på, at laserstrålen, så bomberne gå ud og du mislykkes missionen. Der er to måder at komme forbi denne. Way # 1: Roll under laserstrålen-På denne måde er meget farligt, fordi du nødt til at starte din roll på det rigtige tidspunkt, eller du ramt lysbundtets. jeg stadig forsøger at finde ud af det rigtige tidspunkt. Når jeg gør det, vil jeg forelægge det for hints sektion. Way # 2: desarmere bomben-gå til de væg til højre som du går ind i stuen. Tryk på X for at desarmere bomben. Hvad du skal gøre er at trække i den rigtige tråd og lagt i den rigtige kode. Jeg ved endnu ikke, wat wire til at trække eller hvad koden til sættes i. Det kan være på computeren, men jeg er ikke sikker.
theniels789 er offline   Citer
Gammel 02-07-09, 00:33   #7 (permalink)
Moderator
 
Taizun's Avatar
 
3 Highscores

Medlem siden d.: Dec 2008
Sted: Esbjerg, Danmark
Alder: 20
Indlæg: 1,412
Taizun har en gylden aura om sigTaizun har en gylden aura om sig
Send en besked via MSN til Taizun Send en besked via Skype™ til Taizun
Standard

Citer:
Originalt skrevet af theniels789 Se Indlæg
det ligsom "Tom Clancy: Splinter cell
Kan ikke se problemet?
__________________

Snyd.dk Moderator


"Around every corner hides a new threat, a new opportunity, and a new path. It's your choice whether you want to hide before the corner, or venture past it."
Taizun er offline   Citer
Gammel 02-07-09, 13:27   #8 (permalink)
Aktiv Bruger
 

Medlem siden d.: Apr 2009
Indlæg: 49
theniels789 har fået meget lidt i omdømme - er måske noob
Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18
Level up: 54% Level up: 54% Level up: 54%
Aktivitet: 0% Aktivitet: 0% Aktivitet: 0%
Standard ikke virkker

problemet er at koderne ikke virker de koder kunne jeg også selv ha fundet

jeg vil og så heller have liv kode
theniels789 er offline   Citer
Gammel 02-07-09, 13:34   #9 (permalink)
Aktiv Bruger
 

Medlem siden d.: Apr 2009
Indlæg: 49
theniels789 har fået meget lidt i omdømme - er måske noob
Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18 Points: 1,154, Level: 18
Level up: 54% Level up: 54% Level up: 54%
Aktivitet: 0% Aktivitet: 0% Aktivitet: 0%
Standard

jeg vil godt ha at koderne er til et ps2 Controller end et game harks
theniels789 er offline   Citer
Gammel 02-07-09, 14:24   #10 (permalink)
Moderator
 
Taizun's Avatar
 
3 Highscores

Medlem siden d.: Dec 2008
Sted: Esbjerg, Danmark
Alder: 20
Indlæg: 1,412
Taizun har en gylden aura om sigTaizun har en gylden aura om sig
Send en besked via MSN til Taizun Send en besked via Skype™ til Taizun
Standard

Citer:
Originalt skrevet af theniels789 Se Indlæg
problemet er at koderne ikke virker de koder kunne jeg også selv ha fundet

jeg vil og så heller have liv kode
Har selv kigget rundt omkring nu, og kan heller ik selv finde nogen koder, udover de der er skrevet her.
Keypad/tastatur-koderne burde dog virke, da de er en del af missionerne i spillet, men om selve snydekoderne virker, kan jeg ikke bevise.
I nogen spil er der ikke snydekoder integreret, og så er der ikke meget der kan gøres, medmindre man ønsker at købe GameShark til sin konsol.
__________________

Snyd.dk Moderator


"Around every corner hides a new threat, a new opportunity, and a new path. It's your choice whether you want to hide before the corner, or venture past it."
Taizun er offline   Citer
Svar


Aktive brugere der læser denne tråd lige nu: 1 (0 medlemmer og 1 gæster)
 
Tråd værktøjer
Forskellige visnings metoder

Regler for brug
Du må ikke lave nye tråde
Du må ikke skrive svar
Du må ikke sende vedhæftede filer
Du kan ikke redigere dine indlæg

BB code er
Smilies er
[IMG] koden er
HTML koden er Fra
Trackbacks are
Pingbacks are
Refbacks are Fra


Klokken er i GMT +1. Klokken er nu 09:29.

Powered by vBulletin Copyright © 2000-2010 Jelsoft Enterprises Limited.

Content Relevant URLs by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.